Genel Güncel SonDakika

SON DAKİKA 4 ŞEHRE KARANTİNA 1 ŞEHRE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR

4 şehirde birçok yer karantinaya alındı 1 şehirde daha sokağa çıkma yasağı olabilir. İŞTE O ŞEHİRLER Gaziantep ‘in Nizip İlçesi  Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Kurucahüyük Mahallesinde 3 kişinin yaşadığı bir evin karantinaya alındığına..

SON DAKİKA 4 ŞEHRE KARANTİNA 1 ŞEHRE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR

4 şehirde birçok yer karantinaya alındı 1 şehirde daha sokağa çıkma yasağı olabilir.

İŞTE O ŞEHİRLER

Gaziantep ‘in Nizip İlçesi  Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Kurucahüyük Mahallesinde 3 kişinin yaşadığı bir evin karantinaya alındığına yer verildi. Açıklamada, “Gaziantep’te ikamet eden, ilçemiz Kurucahüyük Mahallesi nüfusuna kayıtlı bir vatandaşımız, 04.05.2020 tarihinde günübirlik olarak Kurucahüyük Mahallesi’nde bulunan ailesinin yanına gelmiş olması nedeniyle hanede bulunan 3 kişiye filyasyon ekiplerimiz tarafından sağlık taraması yapılmıştır. Mahallede başka kimseyle temasının olmadığı 3 kişinin yaşadığı 1 hane 08.05.2020 tarihi itibariyle karantinaya alınmıştır” söyledi.

Osmaniye Düziçi’nde bir apartmanda, dört kişide korona çıktı. Bunun ardından apartman karantinaya alındı  Düziçi’nin Yeşilova Mahallesi’ndeki apartman karantinaya alınarak, filyasyon çalışmaları başlatıldı. Yapılan çalışmalar neticesinde şu ana kadar 25-30 kişiye ulaşıldı. Bu kişiler, gözlem altında tutularak evlerinde karantina uygulamasına alındı.

Şanlıurfa’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında bir mahalle karantinaya alındı. Siverek ilçesi kırsalındaki Uzunziyaret Mahallesi’nde yaşayan bazı kişilerin Kovid-19 testlerinin pozitif çıkması nedeniyle mahallede 14 gün karantina tedbiri uygulanacak.

Kahramanmaraş‘ın Afşin ilçesinde bir mahalle karantinaya alındı.Hüyüklü Mahallesi’nin karantinaya alındığının bildirildiği açıklamada, pozitif vakaların görüldüğü ve temasların olduğu bildirildi.

Sokağa cıkma yasağı olabilecek :

Batman Valisi Hulusi Şahin bir son dakika açıklamasında bulundu ve “Türkiye’nin genelinde pik noktasına salgının ulaşması ve göreceli olarak salgının kontrol altına alınıyor olması sanki Batman’da da bir rehavet ortaya çıkarmış oluyor. Halbuki biz salgına Türkiye’nin geri kalanından geç muhatap olduk. Bu nedenle de bizim pik noktamız henüz oluşmadı. Görülen o ki vaka sayılarımız da gün geçtikçe artıyor. Çok ciddi tedbirler almadığımız takdirde, bayram bize zehir olacak” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL