SonDakika Genel Güncel Sağlık

Son Dakika; Türkiye kısmı kapanmaya girdi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı ardından koronavirüs tedbirleri kapsaminda kısmı kapanma maddeleri açıkladı işte kısmı kapanma detayları son kamu haber sitemizde   Cumhurbaşkanı Erdoğan; Ramazan ayının ilk..

Son Dakika; Türkiye kısmı kapanmaya girdi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı ardından koronavirüs tedbirleri kapsaminda kısmı kapanma maddeleri açıkladı işte kısmı kapanma detayları son kamu haber sitemizde

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan;

Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulanmasına geçiyoruz. İki haftalık dönemde hedeflediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecek

Hafta içi sokağa çıkma saatleri akşam 19.00 sabah 05.00 olarak güncellenmiştir.65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasını yeniden getiriyoruz.

Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecektir.

Kamuda saat 16.00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. (Kamuda) Hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacak.

Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara verecek.

Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel-al hizmetiyle çalışmalarını yürütecektir.

8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir

Düğün, nişan, kına, nikah, genel kurul ve toplantılar ile kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelendi. Oteller, sadece kendi müşterileriyle sınırlandırılmış şekilde hizmet verebilecek, sahte rezervasyon ve benzeri hilelere göz yumulmayacak.

Evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirilemeyecek.

(Kısmi kapanma) Uygulama, yarın akşam saati itibarıyla başlayacaktır.

 

 

 

 

MEB, 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde 15 Nisan’dan itibaren uzaktan eğitime geçileceğini bildirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL