SON DK; 1100 TL Sosyal Yardım Başvuru ve Sorgulama Nasıl Yapılır (e-Devlet) 2021

SON DK; 1100 TL Sosyal Yardım Başvuru ve Sorgulama Nasıl Yapılır (e-Devlet) 2021
Yayınlama: 26.05.2021
225
A+
A-

SON DK; 1100 TL Sosyal Yardım Başvuru ve Sorgulama Nasıl Yapılır (e-Devlet) 2021

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de bazı tedbirler hayata geçirildi. Maddi açıdan sıkıntı yaşayan vatandaşlara yardım ödemesi yapılmasına karar verildi. Cumhurbaşkanı ihtiyaç sahibi ailelere verilen 1000 liralık nakdi yardımının 1100 TL çıkartıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması sonrasında 1100 TL yardım başvurusu e-Devlet üzerinden sistem açıldı. Peki 1100 TL nakdi yardım başvurusu nasıl yapılır, kimler alabilir 2021? Tam kapanma sosyal yardımı 1100 TL ne zaman verilecek 2021? daha fazla detaylar son kamu haber sitemizde

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMASINDA;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım ile ilgili bir açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak, yeniden başlatıyoruz.” Bunun için 2 milyar 540 milyon liralık bir kaynak tahsis ettik. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına da yine ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için 183 milyon lira ilave kaynak gönderdik. Belediyelerimiz başta olmak üzere çeşitli kurumlarımız da bu süreçte milletimizi pek çok proje ile desteklemeyi sürdürüyor şeklinde açıklamada bulundu.
 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık;

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık: “2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

1100 tl Yardımı Kimler Alabilecek?

Bakan Yanık, şu ifadeleri kullandı;”Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV’lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira tutarında ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ ödemesi gerçekleştireceğiz.”

 

 

BAŞVURUDA NEYE BAKILIYOR?
Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu bölümünde, başvurucunun iş ve sosyal durumu, aylık geliri, çocuk sayısı, kirada oturup oturmadığı, en son gelen su, gaz ve elektrik faturası bedelleri ile banka ve birikim bilgilerine ilişkin kapsamlı sorular yöneltiliyor.
Bakanlık, ön başvurulara ilişkin incelemeler sonucunda, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödemeleri yapacak.
 
 
 

Başvurular e- Devlet Üzerinden Alınacak

 

1100 TL yardım başvurusu e-Devlet üzerinden alınıyor. Başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre belirli günlerde yapılıyor.

 

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;
0- Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8- Cuma günlerinde başvuru gerçekleştiriliyor.
Hafta sonu günleri olan cumartesi ve pazar günleri sınırlama bulunmuyor ve herkes başvurusunu yapabiliyor.

 
E-DEVLET 1100 TL YARDIM BAŞVURUSU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!
 

SORGULAMA NASIL YAPILIR?

 e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümünden kontrol edilebilirsiniz.

 SOSYAL YARDIM SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ
 
 
Hazırlayan ; Veysel Güngör
Twitter adresi;
https://twitter.com/yazandusunur
 
 
 
*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Anne dedi ki:

    ALTI NUMARA BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, BEBEK BİSKÜVİSİ, SÜT, MEYVE, SEBZE İHTİYACIM VAR. PARA İSTEMİYORUM. KARGO İLE GÖNDERMEK İSTİYORSANIZ KABUL EDERİM. DUA EDERİM. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ? metineylem01 @ gmail . com

  2. Turkan dedi ki:

    ALTI NUMARA BEBEK BEZİ, ISLAK MENDİL, BEBEK BİSKÜVİSİ, SÜT, MEYVE, SEBZE İHTİYACIM VAR. PARA İSTEMİYORUM. KARGO İLE GÖNDERMEK İSTİYORSANIZ KABUL EDERİM. DUA EDERİM. ALLAH RIZASI İÇİN DESTEK OLURMUSUNUZ?