SÜTAŞ Eğitime Destek Bursu 2022

SÜTAŞ Eğitime Destek Bursu 2022
Yayınlama: 05.09.2022
201
A+
A-

SÜTAŞ eğitime destek vereceğini açıkladı. Burs için kimler başvuru yapabilir? Burs alma şartlar nelerdir. Burs ücreti ne kadar? Detaylar Son Kamu Haber sitemizde.

Sütaş Eğitime Destek Bursları, üniversitelerde lisans düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkânları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs verilmektedir.

Burs Başvuru Şartları: 

Gelir getiren düzenli bir işte çalışmamak, Maddi imkanları yetersiz olmak, Başka kaynaklardan burs almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan öğrenim kredisi ve eğitim bursları hariç), 23 yaşından büyük olmamak, Yabancı öğrencilerde, Türkçe okuyup yazabilmek, Toplumsal değerler ve etik ilkelere uygun davranış sahibi olmak. İlgili yıl için belirlenen hedef üniversite ve bölümlerde ara sınıftan başvuruluyor ise not ortalamasının 100 üzerinden 65 veya 4,0 üzerinden 2,5 olması ve geride başarısız ders bırakmadan bir üst sınıfa geçilmiş olması gerekmektedir.
Burs Başvurusu için Son Tarih 20 Eylül 2022’dir.

Burs Ücreti Ne Kadar Verecek ?

Genel sıralamada ilk 15.000’e giren öğrencilere verilir. Ara sınıftan başvuruluyor ise not ortalamasının 100 üzerinden 75 veya 4,0 üzerinden 3,5 olması ve geride hiç ders bırakmadan bir üst sınıfa geçmiş olması gerekir. Üstün Başarı Bursu Tutarı: 750 TL
•  Başarı Bursu; LYS’de giriş puanı sıralamasında önde olan öğrencilere verilir. Başarı Bursu Tutarı: 550

Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Burs başvuruları, online olarak gerçekleştirilmektedir.
Burs başvurusu için TIKLAYINIZ 
Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.