Tarkim’in halka arzıyla ilgili detaylar belli oldu

Tarkim’in halka arzıyla ilgili detaylar belli oldu
Yayınlama: 03.09.2023
Düzenleme: 03.09.2023 12:03
104
A+
A-

SPK tarafından başvurusu onaylanan Tarkim arzıyla ilgili detaylar son kamu haber sitemizde.

 

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Tamamen eşit dağıtım ve borsada satış yöntemi ile gerçekleşecek olan halka arza, tüm banka ve aracı kurumlardan girilebilecek.

Tarkim’in halka arzında talep toplama tarihi belli oldu. Yatırımcılar 5-6 Eylül 2023’te talep toplama işlemlerini gerçekleştirebilecek.

 

Borsa İstanbul, Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz tarihlerine ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir açıklama gönderdi. Açıklamada, Tarkim hisselerinin #TARKM koduyla borsada işlem göreceği belirtildi.

 

Borsa İstanbul’un KAP açıklaması şu şekilde:

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan izahname çerçevesinde, Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz edilecek toplam 5 milyon TL nominal değerli payları, Borsa Birincil Piyasa’da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi ile beher pay için 107,50 TL fiyattan 05-06/09/2023 tarihlerinde Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla, TARKM.HE (ikincil piyasada işlem kodu TARKM.E olacaktır) işlem sırasında satışa sunulacaktır.

Şirket payları, birincil piyasa işlemlerinin tamamlanmasını takiben, Borsamızca yapılacak değerlendirmenin ardından ikincil piyasada işlem görebilecektir.

TARKM.HE’ye iletilecek emirlerde yalnızca [İptale Kadar Geçerli (İKG)] emir geçerlilik türü kullanılmalıdır. İlgili sırada maksimum emir değeri 537.500.000 TL olacaktır. Halka arza ilişkin emirlerin Borsamıza iletilmesine aracılık eden üyelerin, emirleri Borsamız birincil piyasasına iletirken kendi risk tanımlamaları çerçevesinde birden fazla emre bölerek iletmeleri halinde fiyat – zaman önceliğini haiz ilk emir dışındaki diğer emirler mükerrer olarak girilmiş olacağından dağıtıma konu edilmemektedir.

 

Şirketin paylarının halka arzına ilişkin izahname Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun https://www.kap.org.tr/tr/sirketler/DK internet adresinde yayınlanmaktadır.

 

 

Tarkim Bitki Koruma Halka Arz Gelirini Nerede Kullanılacak?

Şirketin halka arz kapsamında gerçekleştirdiği 5.000.000 TL, nominal bedelli sermaye artırımı sonucu elde edilecek gelirden, şirkete düşen halka arz maliyetinin çıkarılması ile elde edilecek net gelir aşağıda detayları belirtilen yatırımların fonlanmasında kullanılacaktır.

Şirketin halka arzı ile yen yatırımlar için kaynak elde edilmesi, kurumsallaşma, şirket değerinin ortaya çıkması, şirkete değer yaratacak yatırım fırsatlarının fonlanması, bilinirlik ve tanınırlığının pekiştirilmesi, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin daha güçlü bir şekilde uygulanması, şirketin kurumsal kimliğinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Halka arzdan elde edilecek net gelirin;

  • 50% Fabrika yatırımı (Makine ekipman, inşaat işleri vb).
  • 25% Kısa vadeli borçların ödenmesi.
  • 25% İşletme sermayesinde kullanılması planlanmaktadır.

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.