TCDD’ye Sözleşmeli Personel Alımı Olacak

TCDD’ye Sözleşmeli Personel Alımı Olacak
Yayınlama: 24.06.2020
49
A+
A-

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Makinist Sınav ve Atama Yönetmeliği kapsamında 79 personelin açıktan ataması yapılacaktır” detaylar sonkamuhaber‘ de
 

Başvuru Genel ve Özel Şartları 

TCDD TAŞIMACILIK AŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE 399 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE
KARARNAMEYE TABİ SÖZLEŞMELİ MAKİNİST(YARDIMCI MAKİNİST)
POZİSYONUNDA İSTİHDAM EDİLECEK PERSONELİN
ALIMI YAPILACAK İŞYERLERİ

Özel Şartlar

1 – Giriş sınavına başvuracak adaylar aşağıda belirtilen belgeleri şahsen veya posta yolu ile TCDD Taşımacılık Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanlığına 13 Temmuz 2020 tarihine kadar ulaştırılacaktır. 2 – Giriş sınavına katılmak isteyenler 13 Temmuz 2020 tarihi itibari ile; a) 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, b) Tren makinist ehliyetine sahip olmak, c) Aşağıdaki örgün eğitim şartlarından en az birini sağlıyor olmak; c.1) Mesleki ve teknik eğitim veren orta öğretim kurumlarının, raylı sistemler teknolojisi alanının raylı sistemler elektrik-elektronik, raylı sistemler makine, raylı sistemler mekatronik dallarından birinden mezun olmak. c.
2) İki yıllık meslek yüksekokullarının; raylı sistemler elektrik ve elektronik teknolojisi, raylı sistemler makine teknolojisi, raylı sistemler yol teknolojisi, raylı sistemler makinistlik, raylı sistemler işletmeciliği, makine, motor, elektrik, elektrik-elektronik bölümlerinin birinden mezun olmak. c.3) Üniversitelerin dört yıllık mühendislik, raylı sistemler veya teknik öğretmen lisans programından mezun olmak. ç) Mezun olunan öğrenim düzeyi itibarıyla geçerlilik süresi devam eden KPSS’den yetmiş puandan az olmamak üzere, giriş sınavı duyurusunda belirlenen asgari puanı almış olmak.
3 – Giriş sınavına katılmak isteyen adaylar, Genel Müdürlük internet adresinden temin edecekleri başvuru formuna aşağıdaki belgeleri eklemeleri gerekmektedir. a) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (Eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği). b) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı. c) Tren makinist ehliyeti. d) 3 adet vesikalık fotoğraf. e) T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanının aslını ibraz etmek suretiyle fotokopisi. f) Görevini yapmasına engel olabilecek akli veya bedensel engeli olmadığına dair yazılı beyan. g) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı. ğ) İlanda istenilen diğer belgeler.
 
4 – Posta ile yapılan başvurularda, ikinci fıkrada sayılan belgelerin giriş sınavı duyurusunda belirtilen son başvuru tarihine kadar Genel Müdürlüğe ulaşmış olması gerekir. Postadaki gecikmeler ve son başvuru tarihi mesai bitiminden sonra Genel Müdürlük kayıtlarına geçen başvurular dikkate alınmaz. 6 – Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanlığınca, sınav için öngörülen süre içerisinde yapılan başvurular incelenerek adayların aranan şartları taşıyıp taşımadıkları tespit edilir. İstenilen şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmaz.
5 – Aranılan şartları taşıyan adaylar, ilanda belirtilen KPSS puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak ve atama yapılması planlanan pozisyon sayısının on katını geçmemek üzere bir sıralamaya tabi tutulur. KPSS puan türü itibarıyla en son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılır. Sıralamaya giren adayların ad ve soyadları ile sınav yerleri, giriş sınavından en az on gün önce Genel Müdürlük internet sitesinde ilan edilmek suretiyle duyurulur. Ayrıca sınava başvuran adaylara başvuru sonuçları yazılı ve/veya elektronik ortamda
6 – İnternet üzerinden başvuruların kabul edilmesi durumu haricinde, ikinci fıkrada sayılan belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğe teslim edilmesi şarttır. Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanlığınca onaylanabilir.bildirilir.
DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN.PDF
SON BAŞVURU TARİHİ 13 Temmuz 2020 tarihine kadar
SINAV TARİHİ  8 Ağustos’ta yapılacak
 

Diğer ilanlar ;

KPSS 2020 BAŞVURULARI VE SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN ?

Selçuk Üniversitesi’ne 27 Güvenlik Personel Alımı Başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Memur Alımı Yapılacak

HSK en az lise mezunu bilgisiyar bilen memur alımı

Borsa İstanbul Nakit Temettü Tarihleri 2020

 
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.