Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
Yayınlama: 26.12.2021
98
A+
A-

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğünden, yapılan açıklamada istihdam edilmek üzere  30 öğretim üyesi alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alımı ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları son kamu haber sitesinde sizlere aktarıyoruz.
 
Öğretim Üyesi Alımı;

İlan NoBirimiBölümüAnabilim Dalı/ ProgramıUnvanıAdediİlan Özel Şartı
20211101İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiİşletmeÜretim Yönetimi ve PazarlamaDoçent1Doçentliğini üretim ve operasyon yönetimi bilim alanında almış olmak.
20211102İslami İlimler Fakültesiİslam Tarihi ve SanatlarıSiyer-i Nebi ve İslam TarihiDoçent1Doçentliğini İslam tarihi ve sanatları bilim alanında almış olmak.
20211103Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHalk Sağlığı HemşireliğiDoçent1Doçentliğini halk sağlığı hemşireliği bilim alanında almış olmak. Yaşlı sağlığı ve kanser erken tanısı üzerine çalışmaları olmak.
20211104Spor Bilimleri FakültesiAntrenörlük EğitimiHareket ve Antreman BilimleriDoçent1Doçentliğini spor bilimleri bilim alanında almış olmak. Badminton ve tenis üzerine çalışmaları olmak.
20211105Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriOrtopedi ve TravmatolojiDoçent1Doçentliğini ortopedi ve travmatoloji bilim alanında almış olmak ve çocuk dirsek radyolojisi üzerine çalışması olmak.
20211106Tıp FakültesiTemel Tıp BilimleriBiyoistatistikDoçent1Lisansüstü eğitimlerini biyoistatistik alanında yapmış olmak. Doçentliğini biyoistatistik alanında almış olmak ve COVID -19 tanılı hastalarda sağkalım analizi ile ilgili çalışmaları olmak
20211107Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik
Yüksekokulu
Gastronomi ve Mutfak SanatlarıGastronomi ve Mutfak SanatlarıDoçent1Doçentliğini turizm bilim alanında almış olmak. Gastronomi turizmi ve girişimcilik üzerine çalışmaları olmak.
20211108Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik
Yüksekokulu
Gastronomi ve Mutfak SanatlarıGastronomi ve Mutfak SanatlarıDoçent1Doçentliğini turizm bilim alanında almış olmak ve geleneksel Türk mutfağı üzerine çalışmaları olmak.
20211109Erbaa Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluTıbbi Hizmetler ve TekniklerOptisyenlikDoçent1Yoğun madde fiziği alanında doktora yapmış ve doçentliğini almış olmak. Doçent unvanını aldıktan sonra öğretim elemanı olarak optisyenlik programında ders verme deneyimi olmak.
20211110Ziraat FakültesiTarla BitkileriÇayır Mera ve Yem BitkileriDoçent1Doçentliğini tarla bitkileri yetiştirme ve ıslahı alanında almış olmak. Yem bitkilerinde moleküler stres fizyolojisi ve mikro RNA’lar üzerine çalışması olmak
20211111Devlet KonservatuvarıTürk MüziğiTürk MüziğiDoktor Öğretim Üyesi1Doktorasını İslam tarihi ve sanatları alanında yapmış olmak ve Türk müziği nazariyatı alanında çalışması olmak. Türk müziği nazariyatı alanında yükseköğretim kurumlarında en az beş yıl ders verme tecrübesi olmak
20211112Eğitim FakültesiÖzel EğitimZihin Engelliler EğitimiDoktor   Öğretim
Üyesi
1Yüksek lisans ve doktorasını özel eğitim alanında yapmış olmak. Öğrenme güçlüğü üzerine çalışması olmak.
20211113Erbaa Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları HemşireliğiDoktor   Öğretim
Üyesi
1İlgili alanda doktora yapmış olmak
20211114İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiKamu YönetimiYönetim BilimleriDoktor   Öğretim
Üyesi
1Doktorasını kamu yönetiminde yapmış olmak ve personel yönetimi üzerine çalışması olmak
20211115İslami İlimler Fakültesiİslam Tarihi ve Sanatlarıİslam Sanatları ve Dini MusikiDoktor   Öğretim
Üyesi
1Doktorasını İslam tarihi ve sanatları alanında yapmış olmak ve Osmanlı cami mimarisi üzerine çalışması olmak
20211116İslami İlimler FakültesiTemel İslam BilimleriArap Dili ve BelagatıDoktor Öğretim Üyesi1Lisans ve lisansüstü eğitimlerini Arapça öğretmenliği alanında yapmış olmak ve Arap dili eğitimi alanında çalışmaları olmak, en az iki yıl yükseköğretim kurumlarında ders vermiş olmak
20211117Mühendislik ve Mimarlık Fakültesiİnşaat MühendisliğiMekanikDoktor   Öğretim
Üyesi
1Doktorasını inşaat mühendisliği alanında yapmış olmak. Çelik yapıların deprem ve yorulma davranışları üzerine çalışması olmak
20211118Mühendislik ve Mimarlık FakültesiGıda MühendisliğiGıda BilimiDoktor Öğretim Üyesi1Lisans ve lisansüstü eğitimlerini gıda mühendisliğinde yapmış olmak. Fonksiyonel fermente süt ürünleri ve kolonik mikrobiyal metabolitler üzerine çalışması olmak.
20211119Sağlık Bilimleri FakültesiFizyoterapi ve RehabilitasyonFizyoterapi ve RehabilitasyonDoktor Öğretim Üyesi1Lisansüstü eğitimlerini fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında yapmış olmak ve temporomandibular eklem rahatsızlığı üzerine çalışması olmak
20211120Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikÇocuk Sağlığı ve
Hastalıkları Hemşireliği
Doktor   Öğretim
Üyesi
1Lisansüstü eğitimlerini çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği alanında yapmış olmak ve otistik çocuklar üzerine çalışması olmak
20211121Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelikHemşirelikte ÖğretimDoktor Öğretim Üyesi1Doktorasını hemşirelik alanında yapmış olmak. Hasta eğitimi ile iş sağlığı ve güvenliği alanlarında çalışmaları olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az beş yıl öğretim elemanı olarak çalışma deneyimi olmak.
20211122Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriKardiyolojiDoktor Öğretim Üyesi1Tıpta uzmanlığını kardiyoloji alanında yapmış olmak ve yurtdışı merkezli en az iki çalışmada bulunmuş olmak.
20211123Tıp FakültesiCerrahi Tıp BilimleriTıbbi PatolojiDoktor Öğretim Üyesi1Tıpta uzmanlığını tıbbi patoloji alanında yapmış olmak. Hematopatoloji ve kemik yumuşak doku patolojisi üzerine çalışması olmak
20211124Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriFizik Tedavi ve RehabilitasyonDoktor Öğretim Üyesi1Tıpta uzmanlığını fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında yapmış olmak ve inme hastalarında spastisite ile ilgili çalışması olmak
20211125Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriRadyasyon OnkolojsiDoktor Öğretim Üyesi1İlgili alanda tıpta uzmanlık yapmış olmak.
20211126Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriNükleer TıpDoktor Öğretim Üyesi1İlgili alanda tıpta uzmanlık yapmış olmak.
20211127Tıp FakültesiDahili Tıp BilimleriEnfeksiyon HastalıklarıDoktor Öğretim Üyesi1İlgili alanda tıpta uzmanlık yapmış olmak.
20211128Tokat Meslek YüksekokuluKimya ve Kimyasal İşleme
Teknolojileri
Kimya TeknolojisiDoktor Öğretim Üyesi1Doktorasını analitik kimya alanında yapmış olmak. Çevre ve bitki atıkları ile ilgili çalışmaları olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az on yıl ders verme tecrübesi olmak
20211129Ziraat FakültesiBiyosistem MühendisliğiArazi ve Su KaynaklarıDoktor Öğretim Üyesi1Yüksek lisansını tarımsal yapılar ve sulama alanında, doktora eğitimini biyosistem mühendisliğinde yapmış olmak. Kısıntılı sulama ve kuraklık üzerine çalışmaları olmak
20211130Ziraat FakültesiToprak Bilimi ve Bitki BeslemeBitki BeslemeDoktor   Öğretim
Üyesi
1Lisansüstü eğitimlerini bitki beslemealanında yapmış olmak ve LED ışıkları ile bitkide yaprak ve nitrat ilişkisi üzerine çalışması olmak

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi :

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır.
1. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.
2. Müracaat esnasında lisans, yüksek lisans, doktora, tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık, doçentlik belgesi, yabancı dil, askerlik durum belgesi ve istenilen diğer belgelerin aslı, noter onaylı sureti veya başvuru yapılacak birim yetkilisi tarafından aslı görülerek onaylanan suretlerini teslim etmeleri gerekmektedir.
3. Yabancı ülkelerden aldıkları diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı veya Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca onaylanmış denklik belgelerini teslim etmeleri gerekmektedir.
4. 2547 sayılı Kanunun Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
5. İlanın her aşamasında kadronun iptal edilme hakkı Üniversitemize aittir.
6. Başvurular, bu ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde alınacaktır.
7. Doçent adayları Üniversitemiz Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığına, doktor öğretim üyesi adayları ise ilgili dekanlık veya müdürlüğe başvurularını şahsen yapacak olup, eksik ve onaysız belgelerle yapılacak müracaatlar ile süresi içinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
8. Doçent kadrolarına profesörler, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve doçent olanlar müracaat edemez.
Doçent kadroları daimi statüde olup başvuracak adaylar için;Dilekçe ve Ekleri (Tek Suret)
1. Başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçe (http://personel.gop.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
2. Özgeçmiş ve yayınlar listesi
3. Lisans, yüksek lisans, doktora/tıpta uzmanlık ve doçentlik belgeleri (Onaylı)
4. Puanlama Tablosu (Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri’ndeki formata uygun) (http://personel.gop.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
5. Yabancı dil belgesi
6. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi (Kurum dışından başvuranlar için istenecektir.)
7. Askerlik durum belgesi (Kurum dışından başvuranlar için istenecektir.)(Askerlik hizmetini ifa edenler terhis belgesi ibraz edeceklerdir.)
8. Akademik Personel Adayı Açık Rıza Metni (http://personel.gop.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
9. Akademik Personel Adayı Aydınlatma Metni (http://personel.gop.edu.tr adresinden temin edilebilir.)Başvuru Dosyası (1 adet dosya – 4 adet Flash Bellek)
1
. Lisans, yüksek lisans, doktora/tıpta uzmanlık ve doçentlik belgeleri (Onaylı)
2. Özgeçmiş ve yayınlar listesi
3. Bilimsel çalışma ve yayınlar
4. Puanlama Tablosu (Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri’ndeki formata uygun) (http://personel.gop.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar; Dilekçe ve Ekleri (Tek Suret)
1
. Başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçe (http://personel.gop.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
2. Özgeçmiş ve yayınlar listesi
3. Lisans, yüksek lisans ve doktora/tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık belgeleri (Onaylı)
4. Puanlama Tablosu (Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri’ndeki formata uygun) (http://personel.gop.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
5. Yabancı dil belgesi (var ise)
6. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi (Kurum dışından başvuranlar için istenecektir.)
7. Askerlik durum belgesi (Kurum dışından başvuranlar için istenecektir.) (Askerlik hizmetini ifa edenler terhis belgesi ibraz edeceklerdir.)
8. Akademik Personel Adayı Açık Rıza Metni (http://personel.gop.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
9. Akademik Personel Adayı Aydınlatma Metni (http://personel.gop.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
Başvuru Dosyası (1 adet dosya – 4 adet Flash Bellek)
1. Lisans, yüksek lisans ve doktora/tıpta veya diş hekimliğinde uzmanlık belgeleri (Onaylı)
2. Özgeçmiş ve yayınlar listesi
3. Bilimsel çalışma ve yayınlar,
4. Puanlama Tablosu (Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri’ndeki formata uygun) (http://personel.gop.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
5. Doktora / Tıpta veya Diş Hekimliğinde Uzmanlık Tezi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İlan Takvimi;
• İlan Tarihi : 13.12.2021
  • Başvurular 27/12/2021 tarihinde sona erecektir.
NOT;
Bazı ilanlara güncelleme gelebilir veya iptal edilebilir.
Güncellenen veya iptal olan ilanları bize iletebilirsiniz.
Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz.
 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız
Facebook İŞKUR VE KAMU İŞ İLANLARI grubuna girmek için tıklayınız
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.