TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.252
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.556
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 196
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.113
Genel Dünya Güncel SonDakika

TÜRKİYE 6 MAYIS KORONAVİRÜS GÜNCEL TABLOSU…

TÜRKİYE 6 MAYIS KORONAVİRÜS GÜNCEL TABLOSU… Yeni vaka sayısında, sokağa çıkma kısıtına ara verilen günlerden kaynaklanan, beklenen sınırlar içinde bir artış oldu. Virüs bulduğu her fırsatı kullanıyor. Tedbirlere mutlaka uymalıyız.”..

TÜRKİYE 6 MAYIS KORONAVİRÜS GÜNCEL TABLOSU…

TÜRKİYE 6 MAYIS KORONAVİRÜS GÜNCEL TABLOSU…

Yeni vaka sayısında, sokağa çıkma kısıtına ara verilen günlerden kaynaklanan, beklenen sınırlar içinde bir artış oldu. Virüs bulduğu her fırsatı kullanıyor. Tedbirlere mutlaka uymalıyız.” ifadelerinde bulundu.

Yoğun bakım ve solunum cihazına ihtiyaç duyan hasta sayısının azaldığına dikkat çeken Sağlık Bakanı , yeni vaka sayısında, sokağa çıkma kısıtına ara verilen günler nedeniyle beklenen sınırlar içerisinde artış olduğunu belirtti. Virüsün bulduğu her fırsatı kolladığını söyleyen Sağlık Bakanı, tedbirlere uyma konusundaki çağrılarını da yineledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç duyan hasta sayısı azaldı ifade etti.

 

Şimdiye kadar kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 3 bin 584, iyileşen hasta sayısı ise 78 bin 202 olarak açıklandı.

Ülkemizdeki yoğun bakım ünitelerindeki hasta sayısı 1278, entübe durumdaki hastalarımızın sayısı ise 669 olarak söyledi.

Bakanlık tarafından açıklanan son verilerin ardından toplamda test sayısı 1 milyon 234 bin 724‘e yükselirken, ülkemizdeki toplam koronavirüs vaka sayısı 131 bin 744’e yükseldi.

DÜNKÜ TABLO :

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL