İş İlanları Genel Güncel

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Memur Alımı Olacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nın resmi sayfasından yayımlanan duyuruda, Osmanlıca Arşiv belgelerinin tespiti, çeviri, düzenlemesi ve verilecek diğer görevler için 10 memur alımı yapılacağı duyurdu işte ilan ile ilgili detaylar..

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Memur Alımı Olacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nın resmi sayfasından yayımlanan duyuruda, Osmanlıca Arşiv belgelerinin tespiti, çeviri, düzenlemesi ve verilecek diğer görevler için 10 memur alımı yapılacağı duyurdu işte ilan ile ilgili detaylar son kamu haber sitemizde

 

 

 

 

 

ARANAN ŞARTLAR;

Sınava başvuruda bulunacak adayların;
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,
b) Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az 60 puan almış olmaları, gerekmektedir.

 

BAŞVURU ŞEKLİ ;

https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Adaylar başvuru süresi içinde başvuruda bulunduğu kadroya ilişkin öğrenim belgesi (diploma) ile kadrolar itibarıyla sınav ilanında belirtilen belgenin bir örneğini (pdf, jpg vb. formatta) başvuru sisteminde kayıtlı e-posta adresleri üzerinden ikb.sinav@tbmm.gov.tr mail adresine gönderecek olup belge ibrazında bulunmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.”

 

 

SINAV ŞEKLİ;

Sınavın yazılı aşaması için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2019-2020 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçları esas alınacaktır.
Kadro unvanlarına göre KPSS’den en yüksek puan alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar dâhil) sözlü sınava alınacaktır.

 

 

Son Başvuru Tarihleri ;

19.04.2021 – 03.05.2021

 

İlan bilgilerin resmi duyurusu: https://www.tbmm.gov.tr/duyurular/sinav_duyurusu.htm

 

*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 

 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL