Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bosna Hersek’e kimlik kartı ile seyahat edilebilecek

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Bosna Hersek’e kimlik kartı ile seyahat edilebilecek
Yayınlama: 06.09.2022
Düzenleme: 06.09.2022 17:26
123
A+
A-

Bosna Hersek’te Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri ile ortak basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık Bosna Hersek’e kimlik kartlarıyla giriş yapılacak”

 

Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Caferoviç, konsey üyeleri Komsic ve Dodik ile anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısı düzenledi, iki ülke arasında imzalanan anlaşmalara ilişkin bilgi verdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Balkan turumuzun ilk durağı olan Bosna Hersek’te bulunmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz. Dışişleri Bakanlıklarımız tarafından yapılan ortak açıklamalar üzerine, siyasi, askeri ve ekonomik ilişkilerin ötesinde sahip olduğumuz bağlar ilişkilerimizin sağlam temelini oluşturuyor. Görüşmelerde ilişkilerimizi daha da ileri seviyelere taşımak için atabileceğimiz adımları ele aldık.

Bosna Hersek 2 Ekim’de yapılacak bir seçime hazırlanıyor. Seçim arefesinde böyle bir seyahati gerçekleştirmek bizler için de ayrı bir mutluluk vesilesi. Seçim sonuçlarının tüm Bosna Hersek için şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

‘BENZER BİR ANLAŞMA SIRBİSTAN İLE DE YAPILACAK’

Burada yaptığı açıklamalarda, artık Bosna Hersek’e kimlik kartıyla giriş yapılabileceğini duyuran Erdoğan, benzer bir anlaşmanın yarın Sırbistan ile de imzalanacağını kaydetti. Erdoğan, “Bundan böyle Türkiye’den Bosna Hersek’e Bosna Hersek’e kimlik kartları ile seyahat edilebilecek. Yarın Sırbistan ile de böyle bir anlaşma imzalayacağız” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.