Dünya Genel Güncel

WhatsApp; 15 Mayıs 2021 gizlilik ilkesi güncellemesine ilişkin açıklama yaptı

WhatsApp; 15 Mayıs 2021 gizlilik ilkesi güncellemesine ilişkin açıklama yaptı Sosyal medya platformu olan 2009 çıkan sonradan Facebook bünyesine eklenen  WhatsApp, 11 yıl sonra gizlilik ilkesi ve hizmet şartlarındaki güncellemesine..

WhatsApp; 15 Mayıs 2021 gizlilik ilkesi güncellemesine ilişkin açıklama yaptı

WhatsApp; 15 Mayıs 2021 gizlilik ilkesi güncellemesine ilişkin açıklama yaptı

Sosyal medya platformu olan 2009 çıkan sonradan Facebook bünyesine eklenen  WhatsApp, 11 yıl sonra gizlilik ilkesi ve hizmet şartlarındaki güncellemesine gitti

 

Gizlilik politikası ve hizmet şartlarında değişikliğe gideceğini açıklamasının ardından büyüyen tepki nedeniyle WhatsApp, 8 Şubat’ta yürürlüğe sokmayı planlandığı uygulamayı, 15 Mayıs’a ertelemek ve kullanıcılara yaptıkları değişiklikleri açıklamak için bilgilendirme kampanyası yürütmek zorunda kalmıştı.

WhatsApp, kullanıcıların yoğun tepkisini alan son güncellemesine ilişkin Twitter’dan paylaşımda bulundu.

 

Söz konusu paylaşımda, “Hayır, kişisel mesajlarınızı göremiyoruz. Hayır, hesabınızı silmeyeceğiz. Evet, istediğiniz zaman kabul edebilirsiniz.” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’de en çok kullanılan mesajlaşma platformu olan WhatsApp çok sayıda kullanıcısını, başta BiP olmak üzere diğer mesajlaşma uygulamalarına yönelmişti. Ancak sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarının kısıtlanıp kıstlanmayacağı belirsizliğini koruyor.

Türkiye’deki 1 Ocak 2021 tarihi ile WhatsApp kullanıcı sayısı 42.6 milyon kişidir.

 

 

 

 

*Daha kaliteli hizmet için görüş ve düşüncelerinizi iletiniz 

 

Haber takibi için 

Telegram gruba girmek için tıklayınız

Facebook Son Kamu Haber grubuna girmek için tıklayınız

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL