Genel Güncel

WhatsApp ‘gizlilik sözleşmesi’ ile ilgili geri adımı atıyor ?

WhatsApp ‘gizlilik sözleşmesi’ ile ilgili geri adımı atıyor ? Sosyal medya platformu olan 2009 çıkan sonradan Facebook bünyesine eklenen  WhatsApp, 11 yıl sonra gizlilik ilkesi ve hizmet şartlarındaki güncellemesine gitmişti…

WhatsApp ‘gizlilik sözleşmesi’ ile ilgili geri adımı atıyor ?

WhatsApp ‘gizlilik sözleşmesi’ ile ilgili geri adımı atıyor ?

Sosyal medya platformu olan 2009 çıkan sonradan Facebook bünyesine eklenen  WhatsApp, 11 yıl sonra gizlilik ilkesi ve hizmet şartlarındaki güncellemesine gitmişti.

Gizlilik politikası ve hizmet şartlarında değişikliğe gideceğini açıklamasının ardından büyüyen tepki nedeniyle WhatsApp, 8 Şubat’ta yürürlüğe sokmayı planlandığı uygulamayı, 15 Mayıs’a ertelemek ve kullanıcılara yaptıkları değişiklikleri açıklamak için bilgilendirme kampanyası yürütmek zorunda kalmıştı.

WhatsApp, tartışma yaratan kullanım koşulları ve gizlilik politikasıyla ilgili yeni bir karar aldı. WABetaInfo tarafından yapılan keşif, uygulamanın yeni politikalarının yalnızca isteğe bağlı olacağını ortaya koydu. Politikayı reddeden kullanıcılar, hiçbir kısıtlama ile karşılaşmayacaklar dile getiriliyor.

 

WebTekno’nun aktardığı habere göre; WhatsApp’ın kodlarında araştırmalar yaparak yeni özellikleri önceden duyurmasıyla bilinen WABetaInfo, konuyla ilgili yeni bir gelişmenin olduğunu açıkladı.

WhatsApp kodlarında yapılan yeni bir keşiften bahseden WABetaInfo, gizlilik politikasının hem bireysel kullanıcılar hem de işletme hesapları için isteğe bağlı olacağının kesinleşeceğini ifade ediyor. İddiaya göre WhatsApp, çok yakın bir gelecekte aldığı kararı tüm dünyaya duyuracak.

ilerde ki günlerde WhatsApp ne gibi kararlar vereceğini hep birlikte göreceğiz .

Türkiye’deki 1 Ocak 2021 tarihi ile WhatsApp kullanıcı sayısı 42.6 milyon kişidir.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL