WhatsApp’tan yeni özelikler

WhatsApp’tan yeni özelikler
Yayınlama: 19.04.2023
Düzenleme: 19.04.2023 18:05
248
A+
A-

WhatsApp, gelecek güncelleme ile yeni özellikler sunuyor. İşte o özellikler son kamu haber sitemizde

 

WhatsApp grup yöneticileri sohbete kimi katılacağına kontrol edebilecek

Güncellemeyle birlikte grup yöneticilerinin gruba kimlerin katılıp katılmayacağına karar vermesini içeriyor. Kısacası yöneticiler, bir davet bağlantısı olduğunda grup sohbetinde yeni bir kişiyi kabul etme ya da reddetme seçeneğine sahip olacak. Böylece bir kullanıcı davet bağlantısına sahip olsa bile katılmadan önce yöneticini onayını beklemek zorunda kalacak.

 

WhatsApp sesli ve görüntülü görüşmelere 32 kişiye kadar destek!

WhatsApp Web üzerine gelecek olan yeni güncelleme ile uygulama aynı anda 32 kişinin görüşmesine olanak sağlayacak. Bu sayede online toplantı düzenleyecek olan bir grup arada Zoom gibi platformlar kullanmak yerine direkt WhatsApp üzerinden bağlantı kurabilecek.Şu an  mobil uygulamada sesli ve görüntülü görüşmelere aynı anda 8 kişi bağlanabiliyor.

Bu güncelleme kapsamında bilgisayarlarımızda yüklü olan WhatsApp uygulamasına yepyeni bir arayüz gelecek. Bu arayüz telefonlarımızdaki WhatsApp uygulamasına oldukça benzeyecek. Bu sayede görüntülü görüşme özelliğini kullanmak daha kolay olacak.

 

WhatsApp Mesaj Sabitleme özelliği / Mesaj sabitleme özelliği nasıl yapılır?

Öncelikle sabitlemek istediğiniz mesajın üstüne basılı tutun. Çıkan seçenekler arasından raptiye ikonlu Sabitle butonuna tıklayın. Mesaj sabitlendikten sonra sohbetin en üst kısmına yerleşecek. Aynı zamanda mesaj balonunda, sabitlendiğini belirten bir belirteç yer alacak.  Özelliğin yakın zamanda herkesin kullanımına açılması bekleniyor.

 


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.