YÖK’ten uzaktan eğitim açıklaması: Ayrıntılar önümüzdeki günlerde paylaşılacak

YÖK’ten uzaktan eğitim açıklaması: Ayrıntılar önümüzdeki günlerde paylaşılacak
Yayınlama: 12.02.2023
Düzenleme: 12.02.2023 00:46
121
A+
A-

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı açıklamasında, üniversitelerin yaz dönemine kadar tatil edildiğini belirterek eğitimin uzaktan olacağını duyurdu.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli deprem afetinin ülke genelindeki etkileri nedeniyle Yükseköğretim Kurulu tarafından 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin uzaktan öğretim yoluyla tamamlanmasının uygun olduğuna karar verilmiştir. Uzaktan öğretime ilişkin ayrıntılar, bu kapsamda alınacak tedbirler, tıp, diş hekimliği gibi sağlık programları ile staj ve işyeri eğitimi ve benzeri hususlar ayrıca değerlendirilip önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır” denildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurtlarının tamamının depremzedelere tahsis edileceğini, üniversitelerin yaza kadar uzaktan eğitime geçeceğini açıkladı. Erdoğan, Şanlıurfa’da yaptığı açıklamada ise, “Ben sizlerden bir yıl süre istiyorum. Bir yıl içinde bu inşaları yapacağız, ihyasını da gerçekleştireceğiz” dedi.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.