İş İlanları Genel Güncel

YÖK : Uzman Personel ilanı yayınladı

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Kadro nitelikleri ve başvuru tarihi hakkında bilgiler sonkamuhaber sitemizde. A.ÖZEL ŞARTLAR NİTELİK KODU UNVANI ADEDİ ARANAN NİTELİKLER 1 UZMAN 1 Üniversitelerin Eğitim..

YÖK : Uzman Personel ilanı yayınladı
YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Kadro nitelikleri ve başvuru tarihi hakkında bilgiler sonkamuhaber sitemizde.
A.ÖZEL ŞARTLAR
NİTELİK KODU UNVANI ADEDİ ARANAN NİTELİKLER
1 UZMAN 1 Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinden mezun olup, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ana bilim dalında yüksek lisans yapmış olmak.
İngilizce dilinde KPDS,YDS,YÖKDİL veya eşdeğer sınavlardan en az (C) düzeyinde dil belgesine sahip olmak.
2 UZMAN 1 Üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakültesi ile Edebiyat Fakültelerinin İngiliz Dili ve Edebiyatı,  İngilizce Mütercim ve Tercümanlık veya Eğitim Fakültelerinin İngilizce Öğretmenliği bölümlerinden veya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca bu bölüme eşdeğerliliği kabul edilen bölümlerin birinden mezunu olmak.
İngilizce dilinde KPDS,YDS, YÖKDİL veya eşdeğer sınavlardan en az (B) düzeyinde dil belgesine sahip olmak.
3 UZMAN 2 Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi veya Edebiyat Fakültelerinin birinden mezun olmak.
Arapça dilinde KPDS,YDS, YÖKDİL veya eşdeğer sınavlardan en az (B) düzeyinde dil belgesine sahip olmak.
B. GENEL ŞARTLAR
Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşımak.I-BAŞVURU ŞEKLİ-YERİ-TARİHİ
  1. Başvuru formu (fotoğraflı ve imzalı)
  2. Lisans diploması veya mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin fotokopisi
  3. 2018 KPSS P3  sonuç belgesi
  4. Yabancı Dil Bilgisi seviyesini gösteren belge
  5. Özgeçmiş
  6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığını gösteren belge
Başvurular tarihi;
25.09.2020 – 09.10.2020
Başvurular www.yok.gov.tr sitesinde bulunan  başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasından sonra fotoğraf yapıştırmak ve imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte 25.09.2020-09.10.2020 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (Personel Dairesi Başkanlığı) Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 10 06800 Bilkent/Ankara adresinde olacak şekilde posta ile göndermek. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.II- BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI
Başvuruların incelenmesi sonucunda geçerli başvuruda bulunan adaylardan, 2018 KPSS P3 (B) grubu puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi, sınav yeri ve tarihi www.yok.gov.tr sitesinde ilân edilecektir. Ayrıca adaylara yazılı bildirim ve tebligat yapılmayacaktır.III-DEĞERLENDİRME
Sözlü sınavda başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 tam puan alınması zorunludur. Adaylar nihai başarı derecelerine göre sıralamaya tabi tutulacak ve kontenjan sayısı kadar aday alınacaktır.

Daha fazla haber için sıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL