LGS Başvuru ve Sınav Takvimi 2024

LGS Başvuru ve Sınav Takvimi 2024
Yayınlama: 19.03.2024
Düzenleme: 19.03.2024 09:25
55
A+
A-

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında düzenlenecek merkezi sınava katılacak olan öğrenciler için sınav başvuru ve tarihleri detayları son kamu haber sitemizde.

 

 

2024 LGS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

LGS başvuru tarihleri 18 Mart Pazartesi günü başlayıp 29 Mart cuma günü sona erecek. Sınava katılım isteğe bağlı olup katılmak isteyen öğrenciler başvurularını elektronik ortam (e-Okul) üzerinden gerçekleştirilecek.

Okul müdürlükleri başvuru işlemleri ile ilgili öğrencilere rehberlik edecek ve sınav başvuruları 1 Nisan 2024 tarihine kadar okul müdürlükleri tarafından onaylanacak. Öğrenciler, başvurularının yapılıp yapılmadığını elektronik ortamdan takip edebilecekler.

 

LGS BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

2024 LGS SINAVI NE ZAMAN?

LGS sınavları sayısal ve sözel olmak üzere iki oturumda gerçekleştiriliyor. 2 Haziran Pazar günü yapılacak birinci oturum 09.30’da ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak.

 

 

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ 

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında düzenlenecek merkezi sınavların giriş belgeleri, 24 Mayıs’ta açıklanacak. Belirlenen tarihlerde elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenecek ve onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek. Öğrenciler sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ile geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklar. LGS sınav giriş belgeleri üzerinde adayın fotoğrafı, sınav kuralları, sınav günü uyması gereken kurallar yer alacak.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.