KPSS 2024/5 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! – Sağlık Bakanlığı’na 27 Bin Sözleşmeli Personel Alınacak

KPSS 2024/5 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! – Sağlık Bakanlığı’na 27 Bin Sözleşmeli Personel Alınacak
Yayınlama: 23.02.2024
Düzenleme: 23.02.2024 21:52
154
A+
A-

Sağlık Bakanlığı bünyesine kazandırılmak üzere 27 bin sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Peki Söz konusu olan alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? Ne zaman başvuru yapılacak? Kadro dağılımı nedir? Tüm detayları Son Kamu Haber ‘de

 

Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nedir?

Sağlık Bakanlığı hastanelerde görevlendirilmek üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşı alımı yapılacak.

 

Sağlık Bakanlığı’nın, 27 bin sözleşmeli personel alımı hakkındaki ilanı Resmi Gazete’de yayınlandı.

İlanda, başvuru süreci ve alım yapılacak pozisyonlar hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Adaylardan herhangi bir yaş şartı aranmayacaktır. Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

İlandaki açıklamada şu bilgilere yer verildi:

1. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında 27.000 sözleşmeli personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alınacaktır.

2. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2024/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

3. Adaylar tercihlerini 21 Şubat 2024 – 28 Şubat 2024 tarihleri arasında tercih

kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

4. Sözleşmeli personel pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Deniz Arpacıoğlu dedi ki:

    Bende sağlık alımları için bu haberi arıyordum teşekkürler